Питання-відповіді

Відповідаємо на Ваші питання, які найчастіше виникають щодо дистанційного навчання взагалі, та зокрема, про навчання в ліцеї “Теорема”

Дистанційне навчання, яке відбувається під час карантину, відрізняється від якісного дистанційного навчання, як відрізняється шалаш, побудований під час форс-мажорних умов, від якісного сучасного будинку. Ми розуміємо, що під час карантину діти вимушені займатися дистанційно з учителями, які не мають відповідного досвіду з дистанційного навчання. Ми розробляємо дистанційні курси з 2011 року. Ми маємо дипломи та грамоти за призові місця з розробки дистанційних курсів. Щоб підготувати якісний дистанційний курс, одному вчителю потрібно працювати майже чотири місяці, і після цього ще декілька місяців удосконалювати його в тестовому режимі з реальними учнями у звичайній школі. Цього не відбувається під час карантину. Активне створення курсів у Ліцеї відбувається з жовтня 2019 року. Наші вчителі добре розуміються на якісному дистанційному навчанні школярів.

Щоб зарахувати Вашу дитину до ліцею, треба замовити форму навчання, яку Ви обрали.

Для формату “Наш учень”:

1) На вказаний Вами номер телефону ми висилаємо електронну анкету;

2) Новою Поштою ми висилаємо Вам примірники Договору та Довідку про зарахування;

3) Отримуєте в попередній школі особову справу учня та надсилаєте нам разом з іншими документами Новою Поштою;

4) Ви вносите перший платіж на рахунок Ліцею «Теорема» в розмірі двомісячної вартості освітніх послуг Ліцею “Теорема”, що зараховується як платежі за перший та останній місяці надання освітніх послуг згідно з умовами додатку до договору;

5) Ми надаємо пароль та логін для Вашої дитини на вхід до навчального сайту.

6) Початок занять в Ліцеї “Теорема” – 1 вересня.

Для формату “З вчителями”:

1) На вказаний Вами номер телефону ми висилаємо електронну анкету;

2) Новою Поштою ми висилаємо Вам примірники Договору та Додатку до нього;

3) Підписуєте документи та надсилаєте нам Новою Поштою;

4) Ви вносите перший платіж на рахунок Ліцею «Теорема» в розмірі двомісячної вартості освітніх послуг Ліцею “Теорема”, що зараховується як платежі за перший та останній місяці надання освітніх послуг згідно з умовами додатку до договору;

5) Ми надаємо пароль та логін для Вашої дитини на вхід до навчального сайту.

6) Початок занять в Ліцеї “Теорема” – 1 вересня.

Для формату “Додатковий”:

1) Формат “Додатковий” діє виключно у рамках формату “Наш учень”.

2) У цьому форматі для учнів, що вже навчаються у Ліцеї є можливість обрати три додаткових предмети (наприклад, якщо є необхідність підтягнути навчальний матеріал попередніх класів)

3) Ця освітня послуга оформлюється додатковою угодою

На період карантину, всі документи ми приймаємо дистанційно (Харків, відділення Нової пошти № 115).

Навчання в Ліцеї “Теорема” відбувається на сайті theorem.com.ua відповідно до освітніх навчальних програм загальної середньої освіти, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, шляхом застосування в освітньому процесі технологій дистанційного навчання.

Кожен урок складається із системи теоретичних і практичних завдань. Учні займаються у своєму темпі, не виходячи з дому. Після кожної теми учень проходить контрольний тест.

Дистанційні курси мають тижневий формат. Вивчивши ресурси певного уроку, учень виконує завдання, тести, бере участь у запланованих on-line-конференціях. Переглянути свої успіхи за певною дисципліною можна в розділі “Журнал оцінок”.

Якість засвоєння навчального матеріалу залежить не лише від учителів чи підручників, а також від старанності й наполегливості учня. Учителі Ліцею забезпечують учнів усією необхідною навчальною інформацією, контролюють правильність розуміння матеріалу, акцентують увагу на найважливіших питаннях, формують навички розв’язання завдань. Для якісного засвоєння програми учень також має додати зусиль. Отже, якість засвоєння програми буде результатом нашої спільної діяльності.

Дистанційне навчання передбачає, що учні проходять новий матеріал і виконують завдання в будь-який час і в будь-якому місці. Однак за нашим досвідом, оптимальним темпом навчання є такий, що передбачений навчальною програмою. Саме в цьому випадку дитина не буде перевантажена і навчання буде проходити в комфортних для неї умовах. Тому ми наполягаємо на своєчасній здачі всіх необхідних тестів і завдань. У випадку, коли учень не проявляє ніякої активності на навчальному сайті протягом двох тижнів, адміністрація обов’язково повідомить батьків про це.

Це залежить від класу, в якому навчається Ваша дитина. У початковій школі поруч з учнем, який навчається дистанційно, обов’язково повинен бути тьютор. В середній школі тьютор має бути перші два тижні від початку дистанційного навчання, і це прописано в договорі. Учні старшої школи практично не потребують допомоги тьютора. За будь-якого випадку дитина повинна намагатися самостійно виконувати всі завдання. У нашому Ліцеї передбачено регулярні консультації з учителями з усіх предметів. Але якщо батьки в змозі допомогти та із задоволенням беруть участь у навчальному процесі своєї дитини, ми не бачимо нічого поганого. Проте слід пам’ятати, що під час очної сесії перевіряється рівень знань учнів, а не батьків.

Отримавши логін і пароль до навчального сайту від адміністрації ліцею, учень входить на сайт. Після першого входу система запропонує змінити пароль на більш надійний. Логін та пароль треба зберегти. Краще записати у блокнот. Але може так статися, що за якихось обставин ці дані загублені. У цьому разі треба скористатися “Зворотнім зв’язком”. Адміністрація вирішить це питання.

Дійсно, розпорядок дня дуже важливий для дитини в будь-якому віці, оскільки чіткий графік дозволяє збалансувати періоди навчання і відпочинку, навчитися правильно планувати свій час. У Ліцеї передбачено он-лайн-консультації з основних предметів, які проводяться, як правило, в ранковий час. І тим не менше, відповідальність навчити дитину правильно розпоряджатися своїм часом насамперед стоїть саме перед батьками.

У нашому Ліцеї передбачено зворотній зв’язок з батьками. Крім того, Ви власноруч маєте змогу перевірити успіхи Вашої дитини в його профілі на навчальному сайті. Якщо учень не проявляє активності щодо навчання упродовж двох тижнів, адміністрація повідомить Вас про це.

Безумовно, мотивація до навчання відіграє першорядну роль. У нашому  Ліцеї з метою підвищення мотивації періодично проводяться різноманітні факультативні заходи: екскурсії, майстер-класи, тренінги тощо. Ми впевнені, що в такий спосіб наші  професійні вчителі зможуть заохотити Вашу дитину до пізнання нового, підвищити бажання вчитися.

Якщо за деяких обставин учень не витримує навчальне навантаження, то в нашому Ліцеї передбачено розгляд кожної окремої ситуації та створення індивідуальної траєкторії навчання, що оптимізує навчання Вашої дитини. Адміністрація Ліцею тісно співпрацює з Центром реабілітації молодих інвалідів та членів їхніх сімей “Право вибору”, який за потреби надає консультації необхідних фахівців щодо навчання учнів з особливими потребами. Якщо дитина навчається у форматі «Наш учень»,  за необхідності, Ліцей надає доступ до спеціальних дистанційних курсів за корекційними програмами МОН (для дітей з порушенням зору, слуху або опорно-рухового апарату)

У нашому  Ліцеї періодично проводяться різноманітні факультативні заходи: екскурсії, майстер-класи, тренінги тощо, де учні можуть познайомитися з учителями та знайти друзів серед інших учнів нашого Ліцею. Необхідно розуміти, що соціалізація дитини залежить не від форми навчання, а від необхідних навичок спілкування. Саме тому дитині необхідне спілкування в середовищі, яке сприяє розвитку його талантів, а не за принципом “географічної” соціалізації. І в цьому наша спільна з Вами мета.

Навчальна програма розрахована таким чином, що Ваша дитина не буде перенавантажена і не проводитиме за комп’ютером занадто багато часу, виконуючи завдання. Крім того, щоб зменшити навантаження на зір під час роботи за комп’ютером, слід дотримуватися рекомендацій лікарів (правильна відстань від очей до екрану, своєчасні перерви, вправи для очей, захисні окуляри). Будь ласка, зверніться до фахівців і отримуйте кваліфіковану консультацію щодо цього питання.

Платформа легка у використанні, проте на початку навчального року учням буде запропоновано пройти мінікурс щодо користування платформою. Кожен учень пройде підготовку і, запевняємо Вас, не матиме труднощів щодо користування навчальним сайтом. Звичайно, якщо мова йде про учнів початкової школи, то їм необхідна допомога дорослого, і на цьому акцентується під час підписання договору. Крім того, адміністрація Ліцею завжди доступна в телефонному режимі та зможе віддалено допомогти Вам.

Якщо Ви надаєте довідку, що підтверджує відвідування Вашою дитиною спортивної секції, балетної чи музичної школи, то Ваша дитина звільняється від виконання завдань з фізичної культури чи мистецтва, відповідно, й отримує відмінні оцінки автоматично. Але така довідка має надаватися кожного семестру.

Навчання оплачується грошовим переказом на рахунок Ліцею у Приватбанку (через Термінали, Приват 24 тощо). Усі необхідні реквізити, суми та строки оплати Ви отримуєте під час підписання договору. 

До зустрічі в Ліцеї!