На початку 2022 року неможливо було уявити, що українській школі доведеться терміново переформатувати навчальний процес. Але не минуло й два місяці, як росія розпочала повномасштабне вторгнення, напавши на Україну рано-вранці 24 лютого.
Бомби та ракети полетіли на мирні міста. За таких неймовірно складних умов українські діти змушені були закінчувати 2021–2022 навчальний рік. Звичайно, педагоги зробили все необхідне та можливе, максимально використали досвід онлайн-навчання, отриманий під час епідемії COVID-19. В цих умовах зросла роль дистанційних форм навчання.
Організація навчального процесу під час воєнного стану
Треба сказати, що в кризових умовах очне та дистанційне навчання наочно продемонструвало свої відмінності. При особистому відвідуванні українських шкіл, розташованих поблизу лінії фронту, складно гарантувати повну безпеку учнів. Навіть у віддалених від зони бойових дій районах повітряні тривоги лунають часто. Діти, які опинилися за кордоном як біженці, втратили можливість очного навчання в українській школі. Тому 62,5% батьків, обирають для своєї дитини дистанційну форму навчання в звичайній або приватній онлайн школі в ці неспокійні місяці війни.
Наші онлайн уроки дозволяють в режимі реального часу підключатися до програми проведення відеоконференцій (ZOOM, Google Meet) та слухати пояснення педагога в Україні чи будь-якій іншій країні. Докладніше у нашій статті “Школяр за кордоном. Форми навчання в українській школі”.
І все ж таки найбільш оптимальний варіант — дистанційні уроки, які не вимагають частого спілкування вчителя та учня у віртуальному просторі через мережу Інтернет, як це відбувається з online-уроками. Зустрічі з педагогами у відеоформаті проходять за заздалегідь узгодженим розкладом. Це потрібно, щоб викладач відповів на запитання школярів, проконсультував, роз’яснив складні теми, промотивував самостійну роботу.
При «дистанційці» школяр у зручний для нього момент вільний заходити на платформу навчального сайту та вивчати новий матеріал, виконувати домашні завдання, контрольні та самостійні роботи. Батьки разом із дитиною самі обирають розклад та місце для освоєння знань, виключається необхідність навчатися в дорозі при переїздах, у хворобливому чи стресовому станах, за військової небезпеки. Такий підхід знижує рівень стресу в дітей віком і, як наслідок, учні краще засвоюють шкільну програму.
Крім того, на навчання в дистанційному ліцеї ніяк не впливають віялові чи аварійні відключення електроенергії: заняття завжди можна перенести на інший час.
Пріоритети освіти в Україні у період воєнного стану:
- Забезпечення стабільності та безперервності навчання.
- Психологічна підтримка учнів.
- Організація безпечних умов проведення уроків.
- Акцент на патріотичне виховання, вивчення засад цивільного захисту та безпечної життєдіяльності.
Знижки для дітей військовослужбовців ЗСУ
Ліцей “Теорема” бере до уваги складні обставини, в яких опинилися сім’ї через війну. Тому вартість дистанційного навчання знижено для дітей захисників України та деяких інших категорій громадян, які постраждали від війни.
На період військових дій знижка у розмірі 50% від встановленої ціни діє на пакети «Дистанційний» та «Екстернатний».
Пільгові умови діють за таких умов:
- один із батьків учня служить у лавах ЗСУ;
- попередню школу зруйновано;
- учень знаходиться на тимчасово окупованих територіях.
Наш ліцей ТЕОРЕМА працював як дистанційний навчальний заклад із самого початку своєї діяльності у 2020 році, ще до початку війни. Наші викладачі чудово володіють методиками віддаленого навчання, знають як «на відстані» допомогти ліцеїстам у освоєнні шкільної програми та забезпечити високий рівень знань своїх підопічних. Докладніше