• Категорія запису:Статті
u fokusi uvagy dystanczijne navchannya

Гарна освіта відкриває перед будь-якою людиною безліч можливостей, робить життя більш насиченим і цікавим, дозволяє краще розуміти навколишній світ і впевненіше почуватися в ньому. Батьки сучасних школярів вирішують найскладніше завдання — їм належить вибрати відповідний та безпечний спосіб навчання, гідний навчальний заклад, досвідчених вчителів.

На що звернути увагу, як розібратися в особливостях різних систем викладання, як оцінити рівень викладання в школі чи ліцеї? Запитань багато. Давайте розбиратися.

Відмінності дистанційного навчання та очного

Для того, щоб чітко уявити собі відмінності, треба спочатку дати чіткі визначення самим поняттям, що порівнюються.

Отже, що таке дистанційне навчання? Так називають освітній процес без безпосередньої фізичної присутності викладача поряд з учнем. Інтерактивний зв’язок між ними здійснюється через мережу Інтернет за допомогою сучасних пристроїв та програм.

Очна освіта передбачає безпосередній контакт, тобто щоденне відвідування навчального закладу.

В іншому всі компоненти навчального процесу такі, як цілі, зміст, засоби, методи та організаційні форми залишаються незмінними.

Вибір дистанційного навчання – це запорука розвитку у підростаючого покоління таких важливих якостей, як самостійність та відповідальність.

Яка форма навчання краща

Обидва способи отримання знань мають свої плюси. Якому підходу віддати перевагу значною мірою залежить і від особистих, і від зовнішніх ситуацій, а також від характеру та особливостей конкретної дитини.

Дистанційне навчання, переваги та недоліки якого будуть ще перераховані нижче, здатне навчити школяра планувати свою діяльність і досягати поставлених цілей без зовнішнього контролю дорослих. Ці цінні навички для сучасної людини є запорукою успіху на життєвому шляху.

Переваги:

  • вчитися можна з будь-якого куточка світу, не виходячи з дому;
  • економія часу на дорогу до школи та назад;
  • легше зосередитися в домашній обстановці;
  • без стресу та тривожності;
  • індивідуально підібрані навчальні програми;
  • навчальні матеріали доступні без додаткових витрат;
  • немає необхідності різко змінювати режим дня та харчування;
  • самостійна робота з сучасними гаджетами та додатками.

Недоліки:

  • відсутність прямого контакту уповільнює розвиток навичок спілкування;
  • необхідно мати технічні засоби та доступ до мережі Інтернет;
  • підвищене навантаження на зір.

Для оптимізації зорового навантаження треба правильно організувати робоче місце, виставити зручну висоту крісла, відстань до екрана монітора, організувати заплановані перерви та розминки.

Повноцінне спілкування можна знайти, відвідуючи екскурсії, парки, театри та інші дитячі заходи. Більшість он-лайн приватних освітніх компаній періодично влаштовують зустрічі учнів та спільні поїздки, якщо ситуація в країні дозволяє це.

Бувають обставини, коли дистанційне навчання залишається просто єдиним варіантом безпечного здобуття освіти. Це періоди епідемій, подібних до Covid-19, війна, проживання на тимчасово окупованих територіях або в зонах бойових дій, переїзд на нове місце проживання.

 

u fokusi uvagy dystanczijne navchannya 2

Як відбувається перехід

Законом України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 9) закріплено право здобуття освіти в різних формах, а також поєднуючи їх:

очна (денна, вечірня), дистанційна, заочна, мережева;

індивідуальна (екстернат, сімейне тощо).

Діти можуть з першого класу розпочати навчання дистанційно. А якщо вони відвідували навчальний заклад особисто, то за потреби батьки можуть поміняти форму навчання. Як перейти на дистанційне навчання у школі? Такою можливістю в складний для нашої країни час хоче скористатися безліч батьків.

На прикладі ліцею «Теорема» зазначимо , які кроки мамам чи татам потрібно виконати, щоб їхні діти почали навчатися в першому класі чи перейшли на дистанційне навчання до престижної школи.

Зарахування до 1-го класу:

  • Зателефонувати чи написати на електронну пошту;
  • Отримати електронну анкету та заповнити її;
  • У відповідь на вказану електронну адресу прийде пакет документів;
  • Підписати отримані папери власноруч або своїм цифровим підписом.

Якщо необхідне переведення з іншої школи до дистанційного ліцею до будь-якого з класів з 1 по 11, то також необхідно:

  • Забрати особову справу з попереднього навчального закладу:
  • Надіслати його обумовленою поштовою службою до нового місця навчання.

Сім’ї залишається тільки трохи почекати онлайн зв’язку з класним керівником. Після виконання батьками цих нескладних кроків їхня дитина стає учнем ліцею.

u fokusi uvagy dystanczijne navchannya 3

У двох словах про навчальний процес

Дорослим, які ходили до школи давно, напевно, хочеться заздалегідь уявляти, як працюють школи дистанційного навчання. Наведемо приблизну канву процесу передачі знань.

Вчителі заздалегідь готують навчальний матеріал: відео, презентації, посилання на підручники, тести, а також завдання, які треба виконати в зошиті та надіслати вчителеві фотографію. Все це розміщено на платформі навчального сайту, де кожен учень має доступ до свого кабінету.

Одна з частин шкільного робочого процесу – online заняття. Для їх проведення використовують програми відеоконференцій такі ,як Zoom або Google Meet. Уроки навчання онлайн проходять у вказаний у розкладі час. Вчитель не повторює раніше наданий матеріал, а відповідає на питання, дає додаткові пояснення, разом із дітьми розбирає те, що було незрозуміло.

Вибрати найкращу дистанційну школу, ліцей чи гімназію —природне бажання будь-якої родини. Що можна порадити? Познайомтеся з сайтами таких закладів, пройдіть пробний урок, перегляньте демо-курс. Переконайтеся, що на сайті представлені всі необхідні документи, є сторінка з презентацією колективу викладачів. Закладів освіти можна знайти досить багато, але серед них хотілося б виділити Харківський ліцей «Теорема». Український мегаполіс широко відомий у всьому світі як освітній, науковий, культурний центр, де розпочинався шлях багатьох відомих учених, людей мистецтва, успішних бізнесменів. Ліцей зібрав високопрофесійний колектив фахівців, які добре знають свій предмет і зможуть передати ці знання дистанційно.