Усього десятиліття тому не можна було здобути якісну середню освіту без очного відвідування навчального закладу. Дистанційне навчання у школі у його сучасному вигляді стало можливим завдяки поширенню інтернет-технологій, програм для відеотелефонії та проведення онлайн-конференцій. Додатковим поштовхом для розвитку дистанційних шкіл та ліцеїв стала пандемія коронавірусу. Під час карантину багато батьків змогли сповна оцінити головну гідність нової форми навчання: дитина освоює шкільну програму самостійно, без фізичної присутності у класі.
Це цікаво! Деякі з наших вчителів «викладають на відстані» вже понад десяти років. Дистанційне навчання в Україні набуло популярності зовсім недавно, у 2020 році. Але такий формат отримання знань набагато старший за Zoom, Google Classroom або навіть мережі Інтернет. Перший подібний досвід датується далеким 1728, коли американський професор запропонував через оголошення в бостонській газеті поштову розсилку листів з уроками стенографування.
Нові моделі освітнього середовища
Існує три схеми організації навчального процесу на відстані:
- учень та вчитель взаємодіють у режимі онлайн школи. Спілкування відбувається у відеоформаті під час проведення онлайн-уроку;
- освітні web-платформи, на яких розміщено підручники, відеоматеріали, презентації, інтерактивні завдання та інші матеріали. Учень входить у свій особистий кабінет на сайті дистанційної школи та займається у зручний для нього час. За потреби є можливість натиснути на паузу або ще раз прослухати пояснення;
- змішана система. Більшість дітей займається самостійно, а періодично проходять очні уроки з викладачем у класі.
Ліцей «Теорема» допоможе усунути прогалини
Пошук репетитора – це завжди проблема. А якщо необхідно додатково займатися кількома предметами, то завдання стає практично нерозв’язним. Має бути не тільки знайти відповідного фахівця, а й узгодити графік занять, що в умовах аварійних та планових відключень електроенергії практично нереально.
Учні ліцею мають можливість скористатися пакетом «Додатковий», який пропонує повторення окремих шкільних предметів (3-х на вибір) за попередні класи. На звичній для ліцеїстів платформі сайту, із супроводом кваліфікованих педагогів надолужити втрачені знання дуже просто.
Ще один пакет, здатний допомогти обійтися без репетиторства – “З індивідуальним тьютором”. Така схема навчання підходить для школярів, які мають проблеми із самоорганізацією та засвоєнням програми. Щоденний супровід особистим учителем та виконання завдань під його керівництвом допомагають виключити необхідність у будь-яких додаткових наставниках.
Який висновок можна зробити на основі досвіду? У більшості випадків дистанційне навчання дає кращі результати, ніж заняття з репетитором, що доповнюють школу. Вирішальними є такі фактори:
- комфортна атмосфера та індивідуальний вибір зручного часу та темпу занять;
- ретельно опрацьований цілим колективом педагогів навчальний матеріал та його подання, а також завчасна підготовка всіх тем та їх багаторазова перевірка на практиці;
- відсутність потреби у відповідності графіка занять.
Відкрийте двері в наш клас на «дистанційці». Запрошуємо пройти демо-курс або замовити онлайн-огляд на сайті ліцею «ТЕОРЕМА». Якщо після першого знайомства у вас з’явиться бажання дізнатися про нас докладніше, ми будемо раді відповісти на всі запитання (див. телефон на вкладці «контакти»)