Перший клас у школі – особливий час для учня. Дитині треба звикнути до нових обов’язків та режиму дня, подолати хвилювання та повірити у власні сили, освоїти інструменти дистанційного навчання. Батьки, які у свій час відвідували школу очно, теж часто відчувають труднощі. Здебільшого це проблеми організаційного плану, що виникають на початковому етапі занять.
У цій статті ми розповімо, як допомогти першокласнику вчитися в домашній обстановці на платформі навчального сайту teorema.com.ua, про онлайн-уроки та інші особливості віддаленого навчання.
Перший раз у 1-й клас: особливості навчального процесу
Отже, перше вересня позаду і настали шкільні будні. Кожен ліцеїст отримав логін та пароль для входу до свого робочого кабінету. Перелічимо, з чого складається онлайн-навчання, 1 клас:
- Теми, що вивчаються, представлені у форматі презентацією з елементами гри та відеоуроків. Презентації озвучено живим голосом. Частина відеороликів для пояснення нового матеріалу записана нашими вчителями, також використовуються професійні відео з YouTube.
- Онлайн-уроки згідно з розкладом: у який день, коли необхідно підключитися в режимі відеоконференції для живого спілкування з учителем.
- Підручники та зошити з друкованою основою, представлені в електронному вигляді. Якщо немає можливості роздрукувати, завдання з робочого зошита слід виконувати у звичайному, звіряючись із зображенням на екрані монітора.
- Завдання для самостійної роботи. Відповіді учень дає у формі тестів чи начитує з голосу, чи надсилає відео. На веб-платформі «Теореми» різноманітні питання для молодших школярів оформлені яскраво і подаються в ігровій формі.
Однією з безперечних переваг дистанційних уроків на платформі нашого сайту є можливість стежити за тим, як навчається школяр. В особистому кабінеті учня відображається інформація про те, як давно він був на сайті, скільки часу там провів, чи встиг все вчасно. Виконані завдання позначені смугою зеленого кольору, прострочені – червоного кольору, які очікують на виконання – синім кольором. Така візуальна вистава зручна і для батьків, і для учнів. Дорослі можуть контролювати перебіг занять, діти — отримують мотивацію для досягнення поставленої мети, вчаться діяти за планом.
Щоб отримати початкову освіту в дистанційному форматі на першому етапі першокласнику буде потрібний супровід дорослих. У перший місяць хтось із дорослих членів сім’ї має бути поруч із дитиною під час занять і допомогти в усьому розібратися та набути навичок інтерактивної роботи на веб-сайті ліцею.
Шкільна програма та система викладання
Ліцей «Теорема» працює згідно з концепцією НУШ (Нова Українська Школа), в якій важливе місце відведено вихованню дітей та створенню творчої обстановки. Заняття відбуваються за програмою, затвердженою Міністерством освіти України. План роботи розписано чітко за підручником. Батькам легко зрозуміти обсяг матеріалу, отже, і легко організувати режим школяра. Тут треба зазначити, що план роботи над навчальним матеріалом батьки вільні обирати разом із дитиною на свій розсуд, наприклад:
- по 1-2 години щодня (крім вихідних);
- два чи три дні на тиждень по 3–3,5 години.
Головне, вчитися регулярно, виконувати вчасно завдання, самостійні та контрольні роботи. Неприпустимо відкладати та тягнути до останнього.
Дистанційне навчання в «Теоремі» гармонійно доповнене онлайн спілкуванням з учителями. На початку навчального року відбуваються відеознайомства з учителями. Довірчий діалог між педагогами та ліцеїстами вкрай важливий для успішного засвоєння складного матеріалу, плідної спільної роботи на заняттях для першокласників онлайн.
Адміністрація навчального закладу відкрита до спілкування, готова швидко реагувати на запитання та зауваження батьків.