• Категорія запису:Статті
zavershennya 1 semestru

Час летить швидко й ось вже перша половина року добігає кінця. Школярі скоро припинять дистанційне навчання та підуть на зимові канікули відпочивати. У нашого педагогічного колективу є всі підстави вважати, що ліцеїсти отримають добрі оцінки за перше півріччя. Попри складні умови, пов’язані з війною в нашій країні, разом ми наполегливо працювали над здобуттям нових знань. 

Хочемо поділитися деякими порадами стосовно того, як підтягнути «хвости» в онлайн школі.

Навчання та канікули 2022/2023

Перший семестр у ліцеї «Теорема» триватиме з 1 вересня поточного року до 25 грудня включно. На цей день слід закінчити всю навчальну діяльність до 23 годин 59 хвилин. З наступної доби по 28 грудня вчителі будуть перевіряти роботи ліцеїстів. З двадцять восьмого по тридцяте грудня — розсилка табелів. 

Зимові канікули в Україні 2022 припадають на Різдво. У нашому ліцеї вони триватимуть: з 26.12.22 по 08.01.23. Доступ до курсів в цей період буде закритий.

Як формуються семестрові оцінки

У «Теоремі» оцінювання проходить таким чином:

  1. Семестрова оцінка формується окремо по кожному предмету шляхом середньої від тематичних оцінок. 
  2. Тематичних оцінок у межах однієї дисципліни буває від 1 до 3.

Усі ресурси в курсі розподілені на інформаційні та такі, що оцінюються. Кожне виконане завдання впливає на тематичну оцінку, але різним чином. Наприклад, тренувальний тест впливає менше, ніж контрольний або зроблена презентація, твір або творче завдання. Просте переписування у зошит у балах вартує менше, чим розв’язання задачі.

Важливо! Нагадуємо про те, що допуск до виконання контрольного завдання часто надається тільки після виконання тренувального тесту.

Як краще наздогнати при відставанні

Успішне навчання і завершення першого семестру цілком можливе, навіть якщо на середину грудня є деяке відставання від плану. Наведемо простий алгоритм дій, який допоможе дітям завершити заняття вчасно з добрими результатами:

  1. Оцінити об’єм невиконаних ресурсів. Вибрати ті ресурси, які мають максимальну вагу: контрольні тести, презентації, творчі завдання. 
  2. Якщо виникають будь-які складнощі з засвоєнням матеріалу, то обов’язково порадьтеся з педагогом або класним керівником. 
  3. Бажано кожен день робити вправи з одного «складного» предмету і з одного «легкого». Якщо вивчення предмету не викликає проблем у дитини, то слід всі такі завдання виконувати за один день. Там, де є складнощі, треба виділяти на вивчення матеріалу та виконання вправ від двох до чотирьох днів.
  4. Після виконання оцінюваних завдань подивиться на отриману оцінку. Якщо вона не задовольняє дитину та батьків, то слід продовжувати роботу над темою. В іншому разі — можна переходити до наступних кроків: до іншої теми або іншого предмета. 
  5. Обов’язково отримайте оцінку за консультацію з основних предметів (див. у розкладі). Для цього слід написати вчителю і домовитися про консультацію у зручний час.